A llek szerkezete
A llekkutats mr rgta foglalkoztatja az emberisget, m akr vallsi, akr materialista mdon prbltk megkzelteni a krdst, igazbl nem sok sikerrel jrtak. Azrt szerencsre mr szlettek olyan kutatsi eredmnyek, - pldul a magyar idfizikus csoport ltal, de ms, klfldi kutatk rvn is, - amelyeknek ksznheten mr elg sokat megtudhatunk a llek mibenltrl, szerkezetrl s mkdsrl. Ezek alapjn az albbiakat tudhatjuk meg rla:
A llek egy fizikailag is ltez specilis, elemi rszecske, teht tovbb csak transzcendens mdon bonthat. Az agyunk kzepn, az un. thalamusban helyezkedik el. Rvid kis cspok llnak ki belle, melyek egyrszt fizikailag is rgztik a lelket, msrszt ezek a kis „cspok”egyfajta kapcsold inrefszek szerept ltjk el az agyi idegrendszerhez. ppen ezrt fut be az sszes idegvgzds a thalamusba, mert az „interfszen” keresztl minden informci a llekbe rdik be s nyerdik ki.
Termszetesen mint mindennek, gy a lleknek is van geometriai struktrja. Mrsek szerint ktfle mret llek van: 1 mm s 4 mm nagysgak, azaz norml emberi lelkek, illetve un. nagylelkek, mint amilyennel brt pl. Jzus, Mani, Atilla kirly, vagy ppen Pal Zoltn rovsmnunk. A norml llek slya kb. 0,072 g, rtartalma 5,2359 x 10-13 cm3, fajslya pedig 1,375 x 1011 g/cm3. Ha figyelembevesszk, hogy pl. a higany fajslya 13,6 g/cm3, akkor lthatjuk, hogy egy hihetetlenl sr dologrl van sz, hisz a llek a legnehezebb anyagi dolognl is mintegy 100 millirdszor nehezebb fajsly. Ezrt tud thatolni mindenen, az agyunkon, a laks falain, vagy brmely ms anyagi dolgon is (pldul meditcinl, vagy amit mr mindenki megtapasztalt: lmunkban).
Kt f rsze van a lleknek: a kzps magot alkot llekelektron s a kls hjat alkot llekproton. Alakja ikozaderes szerkezet (20 hromszg ltal hatrolt szablyos trbeli alakzat), gy leginkbb a neutronhoz hasonl szerkezet. Tmegnek mintegy 95 %-a a kls felsznen nyilvnul meg, csakgy, mint a neutronnak, a Fldnek, vagy magnak az univerzumnak is (emlkezznk Hermsz mondsra, miszerint „amint fenn, gy lent”). A benne lv dimenziforrsok szma azonban sokkalta tbb, becslsek szerint kb. 1,629 x 1023, mg a neutronban ezek szma kb. 740.000. A kzponti magot krlvev rteg tulajdonkppen 64 rteg cellcskkbl ll, melyek klnbz informcikat trolnak. A feltudat, azaz a fels rteg trolja a jelen letnkben sszegyjttt informcikat. Itt most termszetesen nemcsak a lexiklis tudsra kell gondolni, hanem a ltez sszes rzkelsre, gy a hangokra, illatokra, rzsekre, stb is. A mlyebben lv rtegek pedig az elz letek informciit troljk. Ezek - mivel elgg el vannak zrva – nem hozhatk el egyszer emlkezs ltal, de a regresszis hipnzissal innen is trhatk fel emlkek. sszesen mintegy 5000 letnyi adat fr el a lelknkben. Ha valakit – pl. egy autbalesetnl – slyos ts r, akkor megsrlhet a cellarendszer hullmtere, illetve a test s a llek kzti interfsz-kapcsolat, (hisz mivel hihetetlenl sr anyagrl van, a tmegtehetetlensge is nagyon nagy). Ekkor kvetkezhet be agyrzkds, hosszabb-rvidebb ideig tart amnzia, kma, vagy ha a llek teljesen kiszakad a thalamusbl, akr hall is. Persze ettl maga a llek mg nem fog elpusztulni – az rk let, hisz egy nfenntart rendszer – viszont ezt a bizonyos testet leveti megrl, s majdan egy msikban jra inkarnldhat.
Lelknk mg kevss ismert rsze, annak bels magja, a llekelektron. Annyi azrt tudhat rla, hogy innen egy lthatatlan fluidszllal ssze vagyunk ktve a szlbolygnkkal, ezen keresztl naprendszernk kzpontjval, a Nappal (mint magasszint szellemi entitsokkal) s gy a fraktlis rendszeren keresztl magval Istennel is. Ily mdon kaphatunk ihletet, juthatunk problmamegold gondolatokhoz, s ily mdon llunk (minden) letnk minden pillanatban isteni megfigyels alatt...
|