Tudsai

|
Hector Durville
|
A huszadik szzadban nem egy tuds vllalkozott arra, hogy a „hivatalos” (akadmikus, rtsd: sokszor begypsdtt, konzervatv, azaz htrafel halad, vaskalapos) tudomny ellenben ksrletezzen az emberi llekkel. Amit persze a csupn materialista alapokon ll tudomny nem lteznek tekint.
1909-ben Hector Durville kiadta Le fantome des vivants (Az lk fantomja) c. szakknyvt. Durville elg mersz dologra sznta r magt, ami persze akkortjt nem jelentett mg tudomnyos „botlst” s botrnyt, hiszen a Nobel-djas Marie Curie is sok ven t folytatott ksrleteket parafenomnekkel s a parapszicholgia ms gyakorlival. Durville spiritiszta szenszokra jrt, s klnfle elms mdokon, elre odaksztett szerkezetek rvn prblta megmrni az ott felbukkan „lelkeket”, ksrteteket! St, a mdiumok szjon t kibocstott teri fantomjait, az emberalakot formz testeket is sikerlt lemrnie. Az igazi, nagy, egykor l ember kicsiny teri hasonmsa ltalban 30 grammot nyomott…

|
William McDougal
|
Az 1920-as vekben az angol William McDougal arra a beltsra jutott, hogy ha az l emberben van valami, amit lleknek neveznk, vagyis az fizikailag ltezik, kell lennie tmegnek is! Ha pedig van tmege az l emberben, akkor a hall pillanatban annak a tmegnek el kell tnnie – hiszen, ugye azt tantja a valls, hogy a hall pillanatban a llek elszll. McDougal gy rezte, ez a gondolat voltakppen zsenilis, s erre kell egy ksrletsorozatot pteni! Hiszen ez akkor is „mkdik”, ha van llek, s akkor is hoz tanulsgos eredmnyt, ha nincs. Brmi legyen is a vge, valakik szmrra roppant rdekes eredmnnyel zrulhat. Vagy van llek, vagy nincs!
Az egyetlen gondot az jelenti, hogy 80 vvel ezeltt nem lteztek mg olyan pontos mrmszerek, amelyek ilyen kis mennyisgeket okvetlenl preczen mrtek volna. Ennek ellenre McDougal megtett mindent, amit tehetett. Krhzakban a haldoklk gyt (persze a megfelel hatsgi engedlyek birtokban) mrlegekre lltotta, asszisztensei nem mozdultak el a mrlegek melll, felrtk, mit mutat – s amikor a halottak kiadtk utols leheletket, feljegyeztk a mrleg llst. Mondani sem kell, a hall pillanatt kveten a mrlegek mindentt bizonyos – igazbl jelentktelen – slyvesztesget mutattak. Krlbell 20 grammal lett knnyebb a haldokl, miutn meghalt.
Law Twining professzor Los Angelesben alaposan megtrflta kollgit, pedig is jhiszemen cselekedett. is a lelket kereste, de nem emberek, hanem haldokl llatok testslyklnbsgbl kvetkeztetett arra, hogy azoknak is van lelkk. Egy egr a halla utn 3,5 milligrammal, egy macska 100 milligrammal lett knnyebb. Nagy felzduls kvette ezt keresztny krkben, hisz a tants szerint az llatoknak nincs lelkk.
Sokan vltk gy, hogy itt egyltaln nem a llekrl, hanem a haldokl utols kilgzsrl van sz. Amikor valaki meghal, a tdeje sszeesik, s kibocstja a benne lv levegt. Nils Olof Jacobson svd professzor az 1970-es vekben megismtelte McDougal ksrleteit, csak mr sokkal pontosabb mreszkzk birtokban tette ezt. Mint azt nemrgen az errl szl filmben is lthattuk, a haldoklk a hall pillanatban kivtel nlkl 21 grammot vesztettek testslyukbl. Mivel egy kistermet embernek a tdejben nem ugyanannyi leveg fr el, mint egy nagytermetnek, nem is szlva mondjuk a gyerekekrl – a mindig vltozatlanul ismtld 21 gramm szinte jelkpesnek is tekinthet. Jacobson s kveti mind a mai napig meg voltak s vannak gyzdve, hogy a 21 gramm az emberi llek slya – s ez az adat egyben a tudomnyos bizonytk is arra, hogy az embernek tnyleg van lelke. Mr akinek – tesszk hozz…
Forrs: http://www.noiportal.hu/main/npnews-7652.html |