4 bizonytk, hogy a llekvndorls ltezik
A reinkarnciba vetett hit csak a hall gondolata ell val menekls volna? Vagy valban ltezik? Bizonyos dolgok az utbbit mutatjk.
A llekvndorls – ms szval reinkarnci – az emberi llek hall utni ms emberknt, esetleg llatknt trtn jjszletst jelenti. A buddhista valls tantsa szerint a sorozatos reinkarnlds egszen addig tart, mg a llek meg nem szabadul a karmjtl, s el nem jut a nirvnba. A nirvna a buddhizmus szerint egy vgyak nlkli llapot, ahov az emberi llek csak teljesen tiszta s bntelen llapotban juthat el. De vajon tnyleg ltezik a reinkarnci? Van let az let utn?

Regresszis hipnzis
Bizonytkot jelenthetnek a llekvndorlsra a hipnotizlt szemlyek egyni beszmoli. A regresszis hipnzis sorn a hipnotizr az alanyt korbbi emlkeihez, olykor elz leteibe repti vissza. A hipnzisban az rintettek gyakran meslnek arrl, hogy valaki ms testben lnek. Egszen pontos rszleteket emltve szmolnak be arrl, hogy egy msik szzadban, egy msik ember brben, esetleg ms nem, valamint merben ms trsadalmi helyzet szemlyknt lik napjaikat.
Ebben az llapotban bmulatosan alapos lerst adnak a hipnotizlt szemlyek olyan mltbli helyekrl s szitucikrl, melyekrl ber llapotban nem lehet tudomsuk. Radsul ezek az utazsok nem csupn izgalmasak, de rendkvl hasznosak is lehetnek, hiszen a hipnotizlt szemlyek megismerkedhetnek korbbi inkarnciikkal, az akkori letkben elkvetett hibikkal, minek kvetkeztben lehetsgk nylik arra, hogy jelen letkben ne kvessk el ugyanazokat a tvedseket.
A nma gnek nyomban
Az orosz kutat, P. K. Anohin vizsglatai alapjn arra a megllaptsra jutott, hogy az emberi szervezetben vannak bizonyos nma gnek. Ezek, br a genetikai informci trktsben nem vesznek rszt, egyltaln nem inaktvak. pp ellenkezleg, troljk azokat az informcikat, melyeket az ember – jelenlegi s korbbi – lete sorn elraktrozott.
A nma gnek a test minden terletn megtallhatak, ltezsket pedig az gynevezett ismeretlen ismersk jelensg bizonytja. Biztosan veled is elfordult mr, hogy tallkoztl egy idegennel, akivel kapcsolatban az els kzfogskor az az rzsed tmadt, hogy mr j ideje ismeritek egymst. Ezt a jelensget azzal magyarzzk, hogy a testedben lv nma gnek felismerik az idegent, akivel elz leted sorn mr kapcsolatban lltl.

Dja vu jelensg
A francia kifejezs Emile Boirac nevhez fzdik, jelentse: mr lttam. Ezt a jelensget mr valsznleg te is megtapasztalhattad. Ha dja vu-d van, gy rzed, hogy a szituci, melyben benne vagy, mr megtrtnt veled, vagy a hely, ahol elszr jrsz, nem ismeretlen szmodra, radsul nha mg azt is tudod, mi lesz a kvetkez trtns. Egyes elmletek szerint a deja vu jval tbb egy klns rzsnl, funkcija van. Szerepe, hogy az ismers szituciban ne kvesd el azt a hibt, amit elz letedben mr megtettl. Teht a jelensgnek egyfajta vszcseng szerepe van, mellyel elkerlheted a karmdat. Ugyanakkor arra utal, hogy a llekvndorls ltez dolog.
Tudomnyos bizonytk
Dr. Ian Stevenson, a Virginiai Egyetem Pszichitriai Tanszknek vezetje komoly tudomnyos kutatssal igyekezett bizonytani a reinkarnci ltezst. Mr a '60-as vekben felfigyelt arra a jelensgre, hogy a gyermekek idnknt kpesek egszen pontosan visszaemlkezni az elz letkben trtnt esemnyekre. Ezt termszetesen lehetne az lnk fantziavilggal magyarzni, m Dr. Stevenson kutatsai alapjn gy tnik, ennl tbbrl van sz. Elssorban azrt vizsglt gyermekeket, mert az elbeszlseiket hitelesebbnek tartotta, hiszen olvasmnyaik mg nem befolysolhattk lmnyeiket. A professzor ezer llekvndorlssal kapcsolatos esetet vizsglt meg. A gyermekek igen pontos beszmoli alapjn felkereste az elhunyt szemlyek rokonait, s sok esetben kzvetlen sszefggseket tallt a gyermekek emlkei, valamint az elhunyt lete kztt.

A civilizlt ember szkepticizmusa
A modern vilgban termszetesen minden olyan dolgot ktkedve fogadunk, ami szabad szemmel nem lthat, amire nincs tudomnyos magyarzat. rdemes azonban pusztn abba belegondolnod, hogy milyen sokig nem fogadta el az orvostudomny a pszichoszomatikus betegsgek ltezst. Annak ellenre, hogy mr Hippokratsz is tudta, a lelki esemnyek hatssal vannak a testre, csak alig nhny vtizeddel ezeltt nyert mindez tudomnyos bizonytkot. A llek a testtel szemben egyszeren azrt szorul httrbe, mert egy kevsb szemmel lthat oldala az emberi ltnek. m azrt, mert a civilizlt ember gyakran nem lt tovbb az orrnl, mg nem biztos, hogy az let azon dolgai, melyek nem kzzelfoghatak, nem is lteznek.
Forrs: http://www.femina.hu/ezo/lelekvandorlas_bizonyitek |